makijaż

Gdy temperatury stają się coraz wyższe, wykonywanie trwałego makijażu jest coraz trudniejsze. Gorąca aura i mocne słońce nie są naszymi sprzymierzeńcami w tym zakresie. Jak wykonać makijaż, który sprawdzi się podczas upałów? Z jakich kosmetyków skorzystać, by uzyskać możliwie trwały efekt?

Priorytetem jest odpowiednie przygotowanie skóry

Nawet najlepsze kosmetyki do makijażu nie sprawdzą się na nieodpowiednio oczyszczonej i źle przygotowanej skórze. Priorytetem jest oczyszczenie twarzy i zastosowanie optymalnego kosmetyku pod makijaż. Może to być krem matujący, krem z filtrem, krem na dzień oraz baza pod makijaż. Wybór produktu lub produktów warto uzależnić od konkretnego typu cery oraz od jej kondycji.

Bardzo dobrym sposobem na przedłużenie trwałości makijażu jest stosowanie bazy pod makijaż. Na lato można wybrać bazę matującą, która zredukuje błyszczenie się cery i sprawi, że makijaż utrzyma się dłużej.

Ciężkie podkłady warto zastąpić kosmetykami mineralnymi

Gęste i lepkie podkłady fantastycznie przykrywają wszelkie niedoskonałości i przebarwienia i dobrze sprawdzają się zimą, ale latem mogą wzmagać efekt błyszczenia się skóry. Znacznie lepszym rozwiązaniem będą kosmetyki mineralne.

Aktualnie kosmetyki mineralne są niezwykle popularne. Do niedawna była to niszowa nowinka, z której korzystały głównie te osoby, które cenią ekologiczne i nowatorskie trendy. Obecnie minerały można kupić już niemal w każdej drogerii, a oferta kosmetyków tego typu stale rośnie. Minerały to kosmetyki bardzo lekkie, sypkie, które zapewniają długotrwały efekt i są niezwykle odporne na upały i mocne słońce. Podkład mineralny nakłada się na sucho lub na mokro, a jego trwałość potrafi zaskoczyć. By ją przedłużyć, warto zastosować na koniec także puder ryżowy, który jest transparentny i świetnie matuje cerę.

Klasyczne kosmetyki do pielęgnacji i makijażu warto zastąpić naturalnymi

Zamiast gęstego kremu o kiepskim składzie i podkładu, który spływa z twarzy przy wysokich temperaturach, warto sięgnąć po kosmetyki naturalne. Naturalny krem dostarczy cerze wszelkich niezbędnych składników, a dzięki odpowiedniej formule nie przyczyni się do zapychania porów i będzie doskonale współgrał z lekkim, letnim makijażem. To samo tyczy się kosmetyków do makijażu. Je również można zastąpić naturalnymi i ekologicznymi odpowiednikami.

Latem wskazany jest minimalizm w makijażu

Zamiast zastanawiać się nad tym, jak utrwalić makijaż, by przetrwał cały dzień w nienagannym stylu, warto zastanowić się nad tym, czy stosowanie ciężkiego i bardzo mocno kryjącego makijażu podczas upałów faktycznie jest konieczne. Wiele dobrego dla cery może przynieść zmiana przyzwyczajeń i przerzucenie się na make-up w stylu no make-up.

Makijaż, którego nie widać, to najlepszy make-up na lato. Nie oznacza to, że trzeba prezentować otoczeniu wszelkie niedoskonałości – dobry korektor i odrobina podkładu mineralnego to kosmetyki, które sprawdzą się nawet w tak delikatnym makijażu, a przy tym nie obciążą cery wielowarstwowym make-upem. Delikatny i niemal niewidoczny makijaż jest też o wiele łatwiejszy i szybszy w wykonaniu niż precyzyjne konturowanie i rozświetlanie cery, a im mniej warstw na twarzy, tym upał mniej dokuczliwy. Podstawą takiego makijażu są jednak dobre kosmetyki naturalne, mineralne i klasyczne, ale stosowane z umiarem. Każdy makijaż wiele zyska, gdy wykończymy go przy pomocy matującego pudru transparentnego. To może być puder mineralny, ale też bambusowy lub puder ryżowy. Każdy z tych kosmetyków zapewnia matowy efekt, nie jest zbyt widoczny na skórze, a ogranicza wydzielanie sebum i redukuje świecenie się skóry – trudno o lepszy patent na letni makijaż.